ELAZIĞ TİCARET BORSASI TANITIM GÜNLERİNDE YERİNİ ALDI...

ELAZIĞ TİCARET BORSASI TANITIM GÜNLERİNDE YERİNİ ALDI...

Elazığ Valiliği koordinasyonunda, Elazığ  Dernekler Federasyonu(ELFED) tarafından Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen 'Elazığ Tanıtım Günleri' başladı. 
Elazığ Tanıtım Günleri'nin açılış programına başta Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz olmak üzere, TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Elazığ Milletvekilleri, Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanı  Asilhan Aslan  Elazığlı çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Elazığ'dan gelenler ile İstanbul'da yaşayan Elazığlılar olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Elazığ Ticaret Borsası Türkiye'de Elazığlıları tanıtmak amacıyla yapılan her platformda yer aldığı gibi İstanbul'da düzenlenen Elazığ Tanıtım Günlerinde yerini aldı.

Elazığ Ticaret Borsasının standına yoğun bir ilgi vardı,  özellikle Şavak tulum peynirinin döner gibi kesilerek halka ikram edilmesi çok ilgi gördü. İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı  Mevlüt Uysal Elazığ Ticaret Borsasının standını ziyaret ederek peynir dönerinden halka ikram ettiler .

Elazığ dan 147 firma stant açarak Şehrin tarihi mekanlarını, doğal güzelliklerini, kültürel değerlerini ve yöresel lezzetlerini başta İstanbul olmak üzere bütün Türkiye'ye tanıtımı ve sunumunun yapıldığı Elazığ Günleri'ne gelen vatandaşlar beğendiklerini dile getirdiler . Fuarda sahne alan sanatçılar ve gün boyu ziyaretçilere konser verdi.

"ELAZIĞ TÜRKİYE'NİN ÇİMENTOSUDUR"
Celal Adan, "Bana Elazığ'ı sorsalar, bir gazete çıkarsam; 'Elazığ ile ilgili bir başlık atacaksın deseler, Elazığ Türkiye'nin çimentosudur' başlığını atarım. Nerede bir Elazığlı tanıdıysam vatan millet sevgisi taşıdığına şahit olduk. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın" şeklinde konuştu. 

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANI ELAZIĞ'I ANLATTI.
Vali Çetin Oktay Kaldırım, konuşmasında Elazığ'da görev yapmaktan büyük bir memnuniyet ve şeref duyduğunu belirtti. Elazığ'ı yurt içi ve yurt dışında tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını aktaran Kaldırım, "Elazığ vizyonunu dünyaya açılmak olarak belirledi. Elazığ olarak Türkiye'ye değer üretmeye devam edeceğiz." dedi. 
Mücahit Yanılmaz ise İstanbul'a, medeniyetin, sanatın, şiirin kültürün edebiyatın merkezi olan Elazığ'dan geldiklerini ve Elazığ'ın selamlarını getirdiklerini belirterek, "Elazığ'ı yöresel ürünleri ve yemekleriyle, vişne mermeriyle üzümü kayısısı alabalığıyla tabiat ve inanç turizmi ile kış turizmi ile Türkiye'nin çok örnek ve nadide bir şehridir" ifadelerini kullandı. 
Konuşmaların ardından TBMM Başkanvekili Adan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a 'Gakkoşluk' beratı verildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, protokol üyeleri stantları gezdi. Ayrıca açılış kapsamında Bülent Serttaş ile Esat Kabaklı da birer konser verdi. 


 

SUBSCRIBE TO MAIL LIST

Subscribe to our mailing list to get immediate information about the latest developments.

CONTACT INFORMATION

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: [email protected]

Elazig Commodity Exchange
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ