FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİNİN BORSAMIZA ZİYARETİ...

 

FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİNİN BORSAMIZA ZİYARETİ...

 

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ı ziyaret etti.

FHGC Başkanı Erdem ve Dumandağ, ülkemizin ekonomik krizden çıkması için bir ve beraber hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Dumandağ, Kurban Bayramı'nda kurbanlık alacak olan vatandaşlara kurban fiyatlarının geçen yıl ile aynı olduğunu vurgulayarak, üreticiler zarar etse de kurban fiyatlarının değişmeyeceğini söyledi.

FHGC Başkanı Semih Erdem, “Başkanlığınız hayırlı olsun. Yeniden görevdesiniz. Ticaret Borsası Odası da ilimizin köklü sivil toplum kuruluşlarından. Cemiyet olarak bizim de 32 yıllık bir geçmişimiz var. İlimizdeki STK’lar ile bu nedenle sık sık fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.

Konuşması sırasında döviz kurlarındaki ani yükselişe de dikkat çeken Erdem, “Önümüzde Kurban Bayramı var, haliyle döviz kurlarındaki artış kurban ticaretini de etkileyecektir. Ekonomik krizleri dayanışma içerisinde bertaraf etmeliyiz.  İnşallah el birliği ile bu ekonomik dar boğazdan kurtuluruz. Biz üzerimize düşeni yapmaya mecburuz ki düzlüğe çıkalım” dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ ise, “Basın olmasa hiçbir şeye ulaşıp, hiçbir şeyden haberdar olamayız. Bizlerin hep birlikte hareket etmesi lazım. Sık sık görüş alışverişinde bulunmalıyız. Gerçekten ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu süreçte sabırlı olmamız lazım. İşimize dört elle sarılmalıyız. Dolar ve Euro’daki artış iş adamlarını düşüncelere sevk etti. İş adamları yatırım yapmaktan ziyade; elimizdekini nasıl koruruz şeklinde bir düşünce içerisinde. İnşallah kısa zamanda aklıselim ile bu işin üstesinden geleceğiz” dedi.

Siyasilerin yatırımcının durumunu göz önünde bulundurması gerektiğini vurgulayan Dumandağ,  “İnşallah rahata kavuşacağız. Aç da olsak, tok da olsak bizim gidecek bir yerimiz yok. Burada doğduk ve burada öleceğiz. ABD’nin bize talimat vermesine hiçbirimiz razı değiliz. Biz hükümetimizin de, bakanlarımızın da arkasındayız. Canımızdan da cebimizden de zarar görsek durum böyle. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır” şeklinde görüş bildirdi.

Kurbanlık fiyatlarına yönelik bilgiler de veren Dumandağ, “Geçen yıl ile bu yıl kurbanlık fiyatları arasında değişiklik yok. Küçükbaş kurbanlık kilogram fiyatı yine 18 ile 19 TL arasında değişiklik göstermekte. Üreticimiz zarar edecektir. Dışarıdan getirilen canlı hayvan kilosu şu anda 30 TL civarındadır. Yani dışarıdan alınan bir hayvanı üreticimiz beslemekte çok zorlanacaktır. İnşallah yerli üretim olur. Dışa bağımlığımızı bir kenara bırakalım.  Bakanımız olmasa da aslan gibi bakan yardımcılarımız var ve onlara ilimizin sorunlarını yansıtacağız” diyerek milli savunmada olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta da yerli üretimin olması gerektiğini vurguladı.

 

 

 

SUBSCRIBE TO MAIL LIST

Subscribe to our mailing list to get immediate information about the latest developments.

CONTACT INFORMATION

Tel: 0(424) 238 64 06
Fax: 0(424) 218 49 04
Email: [email protected]

Elazig Commodity Exchange
Çarşı Mahallesi Hacı Hayri Caddesi No 11/P-7 Merkez/Elazığ